Tlačové správy

Pozvánka BA

Cena VIA EUROPA, za precízny a divácky atraktívny dokument, ktorý je výzvou na udržanie živého kultúrneho dedičstva, bola odovzdaná v rámci Dňa maďarskej kultúry v Bratislave.

Etnofilm3 Odovzdávanie cien 002

Literárny týždenník 39 – 40/2022

Po nútenej odmlke, spôsobenej pandémiou koronavírusu, sa do Čadce opäť vrátilo filmové bienále s medzinárodnou účasťou, ktoré poznáme pod názvom Medzinárodný filmový festival Etnofilm Čadca. V roku 2020 sme totiž jeho priebeh sledovali iba prostredníctvom on-line priestoru, no napokon medzinárodná porota rozhodla o udelení príslušných ocenení.

etnofilm

Vďaka spolupráci s Národopisnou spoločnosťou Slovensko na 22. ročník "zavítal" i študent FF Univerzity sv. Cyrila a Metoda, Trnava.

Aký bol jeho pohľad na ETNOFILM?
Viac na: https://www.sav.sk/journals/uploads/121311402022_02_16_Spravy_Obertas.pdf

Etnofilm madarska TV

 

Filmový dokument o 22. ročníku Medzinárodného filmového bienále dokumentárneho etnologického filmu ETNOFILM ČADCA 2022, Dr. Zuzana Antalová, redaktorka - režisérka, vedúca Slovenskej redakcie Maďarskej televízie. ... viac na https://mediaklikk.hu/video/domovina-etnofilm-2022/

CC

 

 

Etnofilm vyznamenal Turoňmi témy z Afriky
Reštart Medzinárodného bienále dokumentárneho etnologického filmu 22. Etnofilm Čadca (8. – 11. 11.) sa plne vydaril. Za 42 rokov svojej existencie mal svoje vrcholy i doliny a po nutnej prestávke bez divákov nebolo jednoduché pokračovať v nastúpenej ceste – predsa len v iných kontextoch.

0002 Kohler2

22. ročník MFF ETNOFILM Čadca 2022 nebol len o filmových dokumentoch. Súčasťou 4 dňového programu festivalu boli i výstavy, semináre a odborné stretnutia takmer vo všetkých kultúrnych inštitúciách mesta Čadca. Jednou z výstav bola i výstava nazvaná Turoňko, Turoň, Turvoň,  dielne známeho slovenského fotografa a výtvarníka Ivana Köhlera v Galérii mesta Čadca. 

Etnofilm1

 

Kysucká metropola Čadca sa zapísala do povedomia filmovej verejnosti, ako dejisko najstaršieho filmového festivalu na Slovensku - Medzinárodný festival Etnofilm Čadca. Viac na Veľký úspech festivalu Etnofil Čadca (zenskyweb.sk) 

Etnofilm1

 

 

22. ročník filmového bienále dokumentárneho etnologického filmu ETN0FILM ČADCA 2022 v médiách -  Filmpress - internetový časopis slovenských filmových novinárov

billboard Etnofilm 510x240cm nahlad

 

22. ročník MFF ETNOFILM ČADCA 2022 z pohľadu odbornej verejnosti. Autor článku PhDr. Ladislav Volko PhD., www.noveslovo.eu