Aktuality

22. ročník Medzinárodného filmového festivalu ETNOFILM ČADCA 2022 sa uskutoční 08. - 11. novembra 2022. 

Poslaním MFF ETNOFILM Čadca je prezentácia a konfrontácia súčasnej celosvetovej tvorby dokumentárneho, etnografického filmu. Hlavným zámerom festivalu je predstaviť najnovšie dokumentárne filmy o kultúrnej a sociálnej rôznorodosti ľudského spoločenstva a zvýšiť povedomie širokej verejnosti, filmárov, vedcov a médií o potrebe jej ochrany, podporiť vznik nových filmových diel, študentskú a neprofesionálnu tvorbu, prispieť k rozvoju slovenskej filmovej tvorby v oblasti vizuálnej antropológie, organizovať na pôde festivalu odborné a vzdelávacie podujatia v danej problematike.

Filmové večery s ETNOFILMOM 2020 v SMER KLUBE 77 v Žiline štartujú 04. októbra

Najväčší  filmový festival dokumentárnych filmov ETNOFILM Čadca prinesie do SMER KLUBU 77 v Žiline  výnimočné filmové zážitky z 20. ročníka filmového bienále. Od októbra sa priaznivci filmov môžu tešiť na kolekciu dokumentárnych filmov, ktoré získali najvyššie ocenenia Medzinárodného filmového festivalu ETNOFILM Čadca 2020. 

Výberová porota v zložení predsedníčka Doc. PhDr. Hana Hlôšková, CSc., členovia: PhDr. Antónia Jasemová, Mgr. MgA. Jaroslava Panáková, PhD., PhDr. Peter Maráky vybrala a odporučila z celkového počtu prihlásených filmov  do 22. ročníka MFF ETNOFILM ČADCA dvadsať súťažných dokumentárnych filmov, ktoré zabojujú o jednotlivé ocenenia festivalu.

Pozývame Vás na filmový august dokumentárnych filmov 21. ročníka medzinárodného filmového festivalu ETNOFILM ČADCA 2020.  Každý utorok a nedeľa, od 09. do 23. 08. 2022 tak bude patriť oceneným a víťazným filmov významného filmového podujatia na Kysuciach.  

Najstarší a najrozsiahlejší celoslovenský festival s medzinárodnou účasťou - Východná sa koná každoročne v prvý júlový víkend v amfiteátri obce Východná. V tomto roku bolo súčasťou programu i pofestivalové premietanie 20. ročníka medzinárodného filmového festivalu ETNOFILM ČADCA 2020.

Tvoríme program 22. ročníka MFF ETNOFILM ČADCA 2022...

Prezradíme aspoň troška? Určite áno....

Po zasadaní programovej komisie k 22. MFF Etnofilm Čadca, ktoré sa nedávno konalo sa riaditeľka KKS v Čadci Silvia Kajanková rozprávala s predsedom prípravného výboru Petrom Marákym a riaditeľom festivalu Kolomanom Galbavým. Dozviete sa viac o pripravovanom ročníku tohto festivalu. Nech sa dobre počúva. 

https://www.kulturnekysuce.sk/podcasty/2672-z-priprav-22-mff-etnofilm-cadca