Etnofilm 2022 17

Podarilo sa .... 22. ročník Medzinárodného filmového festivalu sa otvoril širokej verejnosti. Nešlo len o filmové projekcie súťažných a nesúťažných filmov, ale i o filmové pásma a predstavenia pre predškolákov a žiakov základných škôl .

Vďaka spolupráci s Kysuckou knižnicou v Čadci, Slovenským filmovým ústavom, Slovenským ľudovým umeleckým kolektívom a Katarínou Farkašovou bol ETNOFILM plný zábavy, spevu, hry ale i spoznávania a uvedomenia si životných hodnôt.
Ako to teda v Kysuckej knižnici bolo? Najmenším návštevníkom sme premietli cyklus filmov Maľovanky - spievanky, ktorý zobrazuje detské hry na motívy jednotlivých ročných období. No a tých o niečo starších sme zas aktívne zapojili do muzikantskej veselohry Zvuky nie sú muky, ktorá ich formou hry a vtipu zoznámila s rôznymi ľudovými hudobnými nástrojmi a hudobnými hračkami. Myslíte že sme zabudli na stredoškolákov? Vôbec nie.....V Kysuckej knižnici bolo pre nich pripravené premietanie filmu Kataríny Farkašovej Švédi z osady. Film o osude troch rómskych zverencov, ktorí dostali druhú šancu....A nezabudli sme ani na online diskusiu so samotnou autorkou a režisérkou filmu...a verte, že to bolo veľmi zaujímavé....