Vážení priatelia a priaznivci Medzinárodného filmového festivalu ETNOFILM Čadca,

do jubilejného 20. ročníka Medzinárodného filmového festivalu ETNOFILM Čadca 2018, ktorý sa uskutoční v dňoch 20. - 23. novembra 2018 v Čadci, sa prihlásil rekordný počet 173 filmov zo 47 krajín. Výberová komisia festivalu po ich posúdení rozhodla, že do hlavnej súťaže postupuje týchto 46 filmov z 27 krajín:

Etnofilm Čadca 2018
Filmy vybrané do hlavnej súťaže / Films Selected for the Main Competition
Názov filmu / The Title of the Film Krajina / Country Režisér / Director
Tshweesh/Tshweesh Lebanon, Germany, Spain, Qatar Feyrouz Serhal
The Epitaph/The Epitaph USA Melissa Hilliard Potter
Ritratti in Malga/Portraits in Malga Italy Michele Trentini
Pelješki ponos/Ponos on Peljesac Croatia Davor Borić
Ladislav Zezula - výrobca ľudových hudobných nástrojov zo Skalice/Ladislav Zezula - The Folk Musical Instruments Manufacturer from Skalica Slovakia Peter Michalovič
Andrej Pešta: O fotki/Andrej Pesta: Photography Czech Republic Anna Babjárová
En la Boca/Down the Throat Switzerland, Argentina Matteo Gariglio
Zamknutí v čase/Stuck inTime Slovakia Filip Šimor
Mamihlapinatapai/People of Bogotà Italy/Colombia Gaetano Crivaro/Margherita Pisano
Viata e o poteca/Life is a Path Romania Dite Dinesz
孔子的村庄/The Confucius Village China Jiandong Huang
Hriňovský kostolík na Islande/A wooden church from Hrinova goes to Iceland Slovakia Ľubo Polák
Od zrna do slike/From Grain to Painting Croatia Branko Istvancic
Przystań/Marina Poland Marcin Lesisz
Vábenie výšok/Addicted to Altitude Slovakia Pavol Barabáš
Żalanasz – pusty brzeg/Zhalanash – Empty Shore Poland Marcin Sauter
Svetlé miesto/The Bright Spot Slovakia Dušan Trančík
Tauromaquia/Tauromachy Spain Jaime Alekos
Z pogranicza cudu/Borderline Miracles Poland Tomasz Jurkiewicz
Kam odešly smutné housle/Where Has the Sad Violin Gone Czech Republic Klára Řezníčková
Martin Ťapák/Martin Ťapák Slovakia Marek Ťapák
Czarnobóg/The Blackgod Poland Grzegorz Paprzycki
Ach du großer jiddischer Gott/Oy, My Great Yiddish God Germany Marian Kiss Co-Director Julia Baudier
Meksyk w oczekiwaniu na dusze zmarłych/Mexico awaiting for the Souls of the Dead Poland Malgorzata Szyszka
Exo/Out Greece Petros Niamonitakis
Sabanda/Sabanda Spain Víctor Calero
Hubertov odkaz/Hubert's link Slovakia Ľubomír Viluda - Ivan Kršiak
Terraform/Terraform UK, Indonesia, Netherlands & Singapore Sil Van Der Woerd & Jorik Dozy
The Fight/The Fight Bolivia & Australia Violeta Ayala & Daniel Fallshaw
Exit/Exit Germany, Israel Katharina Woll
Majstrovstvo a kumšt/Mastery and Craftsmanship Slovakia Adrián Mihálik
Jululu/Jululu Italy Michele Cinque
Slovácká suita/Slovak Suite Czech Republic Jiří Šindar
Hinter der Maske/Behind the Mask Germany Jutta Tränkle
Tu som Slovákom/I am Slovak here Slovakia Matúš Chovanec
Srdcom vyšívané – portrét majsterky ľudového umenia dr. Anny Illésovej Hungary Ján Bencsik
La terra dopo la terra/The Land After the Land UK / Italy Omar Barchetta
Drevené vyrezávané kríže na Podpoľaní Slovakia Michal Veselský a Martin Kleibl
Když se staví máj/When the Maypole Is Erected Czech Republic Marek Janičík
Boli Bana/Boli Bana Belgium Simon Coulibaly Gillard
Vítání jara/The Welcoming Spring Czech Republic Marie Kadlčíková
Učiteľka tanca/Dance Teacher Slovakia Barbora Vaculová
Le Ministre des Poubelles/The Minister of Garbage Belgium / France Quentin Noirfalisse
Roduverný hrdina/The True Hero of the Nation Serbia Ján Čáni
Orten/Orten Germany Margit Schild
Deň s michalovskými hrnčiarmi / A Day with Michalovce Potters Slovakia Jozef Hrabovský