Razzouk Tatto still 3

MIMORIADNE OCENENIA na návrh medzinárodnej poroty (riaditeľ festivalu a medzinárodná porota môžu na základe štatútu rozhodnúť o udelení ďalších cien):
ČESTNÉ UZNANIE PREDSEDU FESTIVALU: YORESH HAKAKUIM / RAZZUKOVO TETOVANIE, réžia Orit Ofir Ronell, Izrael - za obsahové presahy filmu, ktorý obsiahol pútavý príbeh o nezvyčajnom remesle a dramatických rodinných vzťahoch.

Wassim Razzouk, jediný dedič 500 - ročnej línie koptských kresťanských tetovačov, ktorí tetovali pútnikov v Starom meste Jeruzalema, sa rozhodol skompletizovať svoju zbierku starých drevených šablón skôr, než budú navždy stratené. Pri svojom pátraní odhalí niektoré temné tajomstvá, ktoré boli ukryté v rodine, čo vedie k nevyriešenej vražde.

Pôvodný názov: Yoresh Hakakuim
Anglický názov: Razzouk Tattoo
Dĺžka filmu: 68 min.
Rok výroby: 2022
Produkcia: Orit Ofir Ronell
Krajina: Izrael
Réžia: Orit Ofir Ronell

Hodnotenie medzinárodnej poroty:
PhDr. Pavel Popelka, CSc.: "Nominace za promyšlenou dramaturgickou výstavbu filmu, která v etnografickém dokumentu o pětisetletém rodinném řemeslu tatérů, kteří tetují křesťanské poutníky, vystavěla i poutavý příběh o temném tajemství (neobjasněné vraždy) v rámci rodinných vztahů, což zajímavému etnografickému dokumentu svou tematickou nadstavbou přidalo na ještě větší přitažlivosti."

Ocenenie prevzal J.E. Eitan Levon, veľvyslanec štátu Izrael