etnofilm plagat

Pozývame Vás na filmový august dokumentárnych filmov 21. ročníka medzinárodného filmového festivalu ETNOFILM ČADCA 2020.  Každý utorok a nedeľa, od 09. do 23. 08. 2022 tak bude patriť oceneným a víťazným filmov významného filmového podujatia na Kysuciach.  

ETNOFILM ČADCA je medzinárodné filmové bienále dokumentárneho filmu. Podujatie ponúka filmy na témy z oblasti sociálnej a kultúrnej antropológie a etnológie v širokom zábere, od rozmanitých prejavov tradičnej ľudovej kultúry až po mapovanie života súčasného človeka. 

Filmový august v ZION clube Vám prinesie to najlepšie z predchádzajúce ročníka festivalu.  Augustové utorky a nedele budú patriť oceneným a víťazným filmov 21. ročníka filmového festivalu: 

Zlatý turoň  GRAND PRIX - LAMARELA  (Dánsko): zobrazenie života rybárov na ostrove Lamarela v Indonézii.

Strieborný turoň - SVETOZÁR STRAČINA (Slovenská republika): filmové spracovanie života a tvorby legendy slovenskej folklórnej skupiny 20. storočia.

Cena VIA EUROPA - VOLANIE (Slovenská republika): portréty troch mníchov a mystika pravoslávneho kláštora Počájivská lávrai na západe Ukrajiny.

Cena Martina Slivku - ÚLE EDA HOGLA (Slovenská republika): príbeh jedného z posledných včelárov na Slovensku, ktorý chová včely tradičným spôsobom.

Cena riaditeľky festivalu - GAJDOŠI (Slovenská republika): prezentácia gajdošskej tradície na Slovensku

Cena "Slováci vo svete" - PANIČKY (Srbsko): priblíženie osláv Kvetnej nedele v Starej Pazove v Srbsku, kde tradícia chodenia s paničkami pretrváva do dnešných dní.

Cena "Etnológ za kamerou" - IGRANKA ZA POKOJNOG EMILIANA (Srbsko): starobylé a autentické zobrazenie zvykov spojených s úmrtím človeka.

Cena za najlepší český film - JOZEF VÁCHAL (Česká republika): príbeh človeka a významného umelca konfrontujúceho konformitu doby a prostredia, v ktorom žil. 

Vstup je voľný

 22. ročník Medzinárodného filmového festivalu ETNOFILM ČADCA 2022 sa uskutoční v dňoch 08. - 11. november 2022