Do 19. ročníka medzinárodnej súťaže MFF Etnofilm Čadca 2016, ktorý sa uskutoční v dňoch 18. - 21. 10. 2016 v Čadci, sa prihlásil rekordný počet 145  filmov  z 28 krajín. Výberová komisia festivalu  po  ich posúdení rozhodla, že do hlavnej súťaže postupuje týchto 40 filmov zo 16 krajín:

Tabuľka filmov vybraných do hlavnej súťaže:

Samson Umbrella Parasol Chorvátsko Davor Borić
Siaroza Poľsko Jerzy Kalina
Všade dobre, doma najlepšie SR Pavel Višňovský
Sacred Voices Taliansko Renato Morelli
Bride from Březová Česká republika Marie Římovská
Swamp Dialogues Holandsko Ildikó Zonga Plájás
Pastevci lahví Česká republika Gabriela Fatková
Čalamacha SR Ján Kuska
Duchové přicházejí Česká republika Viliam Poltikovič
Metamorfózy ľudového odievania v Kysáči Srbsko Svetlana Surová
The Tibetan Girl Čína Huaqing Jin
Reveka Belgicko Benjamin Colaux / Christopher Yates
Zem, ktorá hľadá svoje nebo SR Erik Praus
Eoha Srbsko Vladimir Perović
Just the Two of Us Rumunsko Nina Blažin
Welcome to Los Cabitos Peru Luis Cintora
Napps - Memoire of an Invisible Man SRN Tami Liberman
Doba bronzová SR Stanislav Manca
Slová z rodinnej klenotnice Maďarsko Zuzana Antalová
Christmas Morning in Kamena Gora Srbsko Mileva Malečić
The Fighters of the Holy Hair Belgicko Florian Vallée
Living Quechua USA Christine Mladic Janney
Poľana SR Ľubomír Viluda / Ivan Kršiak
What Remains Španielsko Lee Douglas / Jorge Moreno Andrés
Čo po nás zostane SR Sonia Gallo
Haight Love USA Grant Hayes
Tremolo Maďarsko Gabriela Czapáry / Ján Bencsik
Children on Sale Chorvátsko Ivo Kuzmanić
Salmon, Bears, Love Dances -
With The Itelmen on Kamchatka
SRN Christoph Boekel
Slzy a nádeje Iraku SR Ľuboslav Polák
Spomienky na Železník SR Ladislav Bene
The sacred thresh Taliansko Michele Trentini
Pocta Majstrovi SR Alois Ditrich
Close to Heaven - The Rice Terraces of The Philippines SRN Antje Christ
Strongwoman Poľsko Kacper Czubak, Iwona Kaliszewska
Prvá: Izabela Textorisová SR Jana Bučka
History of Abraim Brazília Otavio Cury
Where the Grass Grows Highest SRN Philip Hallay
My sem patríme SR Michal Kočiš
Ya SRN Ygor Gama & Florencia Rovlich


Silvia Petreková
riaditeľka festivalu
ETNOFILM Čadca 2016